Prawniczy Akademicki Klub Turystyczny "PAKT"


Prawniczy Akademicki Klub Turystyczny  - PAKT - założony już w 1977 r., jest najdłużej działającą organizacją studencką na Wydziale Prawa i Administracji UW. Wciąż niesie ze sobą ładunek entuzjazmu i energii, jaki mają w sobie studenci pod każdą szerokością geograficzną. Choć PAKT działa na WPiA UW i jest członkiem Rady Kół Naukowych WPIA UW, to, wbrew swej nazwie, świetnie czują się tu także osoby, studiujące na innych kierunkach, a nawet na innych uczelniach. Wszystkich nas łączy obsesyjna tęsknota za górami, słabość do włóczęgi, głód nowych wrażeń i nieustająca ciekawość świata.

Organizujemy nasze wyjazdy przynajmniej kilka razy w roku. Jesienne weekendy spędzamy w zagubionej w Puszczy Knyszńskiej gajówce, w trakcie ferii zimowych można nas spotkać na narciarskich stokach. Wiosnę witamy na Babiej Górze, a sesję – na bieszczadzkiej majówce. Latem dajemy się ponieść fantazji i pokonujemy z plecakami i namiotami Mołdawię, Bułgarię i Ukrainę. Podczas naszych wypraw nie tylko poprawiamy kondycję i głośno śpiewamy – ale,  w ramach samokształcenia, wygłaszamy referaty i uczestniczymy w dyskusjach z zaproszonymi opiekunami koła oraz organizujemy improwizacje procesów sądowych.

W trakcie roku akademickiego dbamy o integrację w Warszawie! W każdy drugi czwartek miesiąca spotykamy się, by pooglądać zdjęcia z wyjazdów, zaplanować kolejne, a czasem po prostu, żeby wspólnie się pośmiać, czy umówić do kina.

Unikamy formalizmu i sztywnych zasad – jeśli jesteś zainteresowany(a) poznaniem nas, po prostu spotkaj się z nami w któryś czwartek lub napisz na adres: pakt1977@gmail.com
Więcej informacji na stronie internetowej Klubu: www.pakt.wpia.uw.edu.pl

Zarząd Klubu XXXII kadencji (rok 2010/11)
Ula Marzęcka  – Prezes        
Edyta Deszczka
Daniel Szałkiewicz
Gosia Kurowska  - Skarbnik

Opiekunowie koła:

dr Tadeusz Zembrzuski - Instytut Prawa Cywilnego, Katedra Postępowania Cywilnego
mgr Jowanka K. Jakubek - Instytut Nauk Prawno-Administracyjnych, Zakład Nauki Administracji
dr Rafał Morek - Instytut Prawa Cywilnego, Katedra Prawa Cywilnego Porównawczego
dr Sławomir Żółtek - Instytut Prawa Karnego, Zakład Prawa Karnego

 

Zapraszamy na wyjazd w Beskid Żywiecki w dniach 14-16 października
w planach zdobycie Rycerzowej, zgłoszenia:

Ula Marzęcka 509767604 umarzecka@gmail.com

szczególnie zapraszamy osoby, które jeszcze nie miały okazji jeździć z PAKTem.